Facebook Pixel
Płać tak jak lubisz w Overmax
Płać tak jak lubisz w Overmax

Rzutnik zamiast TV — czy może zastąpić telewizor?

Rzutnik zamiast TV — czy może zastąpić telewizor?

 

Projektor czy telewizor? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które zastanawiają się nad tym, czy to dobre rozwiązanie dla nich. Projektor zamiast TV jest przeznaczony dla wszystkich osób, które lubią spędzać czas na oglądaniu ulubionych filmów i seriali w komfortowych warunkach, czyli na dużym ekranie. To główna zaleta projektora LED, ale nie jedyna! Może zdziwi Cię to, ale jest to tańsze urządzenie, które zajmuje mniej miejsca niż telewizor, pozwala na regulację obrazu i jest przenośne!

 

Jeśli myślisz o tym, czy projektor multimedialny jest dla Ciebie, spójrz na zestawienie, które przygotowaliśmy. Ułatwi Ci ono podjęcie ostatecznej decyzji, która opcja (telewizor czy rzutnik) jest tą bardziej dopasowaną do Twoich oczekiwań i potrzeb. To co? Czas na wspólny research!

Wielkość obrazu ma znaczenie — projektor vs telewizor

Na rynku są dostępne różne urządzenia, których rozmiar możesz wybrać dowolnie. Największe telewizory osiągają przekątną do ok. 85 cali. Ktoś, kto chce stworzyć kinową atmosferę, może nie odczuć satysfakcji z takich projekcji. W projektorze LED wielkość obrazu możesz regulować nawet do 200 cali! To główny czynnik, który decyduje o wyborze rzutnika do domu.

Jakość obrazu jest równie ważna

Nie tylko wielkość wyświetlanego obrazu ma znaczenie — zaraz obok niej stoi jakość, która ma znaczenie dla odbiorcy. To od niej zależy, czy oglądanie będzie przyjemne, więc pochylmy się nad tym aspektem. Wysoka jakość obrazu jest możliwa w obu przypadkach, jednak projektor LED wymaga nieco więcej zaangażowania w odpowiednie ustawienie go w pomieszczeniu. Odpowiednia odległość od ściany czy ekranu oraz zaciemnienie to podstawowe elementy, dzięki którym poczujesz się jak na prawdziwym seansie w kinie! Dzięki rozdzielczości Full HD dojrzysz nawet drobne detale.

Przenośny projektor czy przymocowany na stałe telewizor — który lepiej sprawdzi się w Twoim domu?

Jesienno-zimowe wylegiwanie się na kanapie przed telewizorem to temat wszystkim raczej dobrze znany. Co jeśli wiosenno-letnia pogoda aż prosi się o spędzenie czasu na tarasie lub w ogrodzie? Gdy masz projektor, swoje ulubione filmy, seriale i programy możesz oglądać także na zewnątrz, urządzając prywatne kino plenerowe. Brzmi doskonale, prawda? Wybierz dobre miejsce i spędzaj czas na świeżym powietrzu, nie rezygnując z ulubionej rozrywki.

 

 

Zobacz także: Letnie kino plenerowe – jak je urządzić w przydomowym ogrodzie?

Żywotność, czyli jak długo posłuży Ci jedno urządzenie?

Aktualnie oferowane projektory LED cechuje coraz dłuższa możliwość ich eksploatacji — nawet do 50 000 godzin oglądania. Jest to równowartość ciągłej pracy przez ponad 5 lat! Zakładając, że sprzęt jest używany mniej więcej 8 godzin dziennie, to lampa LED nie zawiedzie Cię przez ok. 17 lat! Ciężko jest jednak zestawić ten parametr z całą pulą dostępnych na rynku telewizorów, ponieważ ich użyteczność waha się od 30 000 do nawet 100 000 godzin.

Błyskawiczna i łatwa obsługa

Oglądanie to czas relaksu, odpoczynku i regeneracji, dlatego obsługa urządzenia nie może być skomplikowana. Do sterowania telewizorem wystarczy pilot. W przypadku rzutników ten proces został również maksymalnie uproszczony. Podłączone urządzenie posiada intuicyjny pilot do zdalnej obsługi. Szczególnym uznaniem cieszą się projektory multimedialne z wgranym systemem operacyjnym. Dzięki temu nie potrzebujesz innego urządzenia, dzięki czemu ich obsługa staje się równie łatwa, co zarządzanie klasycznym telewizorem smart.

Jakiego budżetu potrzebujesz? Cena projektora i telewizora

Aktualnie koszt projektora jest niższy niż telewizora. Wbrew pozorom nie musisz szczególnie przygotowywać się na jego zakup. Już za ok. 400 złotych kupisz podstawową wersję, a przy większych zasobach możesz mieć projektor multimedialny z wgranym systemem operacyjnym za ok. 1000 zł. Zatem w porównaniu z telewizorem to projektor wypada korzystniej. Przy jego zakupie trzeba liczyć się z dwu- lub trzytysięcznym obciążeniem finansowym. Stawiając na rzutnik do domu, zmieścisz się w ustalonym budżecie, zyskując większy obraz niż na klasycznym tv w tej samej cenie!

 

Zobacz: Projektory na każdą kieszeń

Podsumowanie: Czy warto kupić projektor zamiast telewizora?

Rzutnik zamiast tv to nowoczesne podejście i alternatywa doceniona przez wielu. Może i Ty znajdziesz się wśród nich? Powyższe zestawienie powinno Ci ułatwić podjęcie decyzji. Która opcja jest korzystniejsza dla Ciebie? Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszelkie wątpliwości, a jeśli nie, to zachęcamy do zadawania pytań. Chętnie podpowiemy, doradzimy i zaproponujemy optymalne rozwiązanie.

Kontakt:

tel: 61 653 12 93

e-mail: [email protected]

FB: https://www.facebook.com/OvermaxPolska