Facebook Pixel
Płać tak jak lubisz w Overmax
Płać tak jak lubisz w Overmax

Wideorejestratory

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

W tej kategorii znajdziesz niezwykle popularne kamery samochodowe. To doskonałe urządzenie dla każdego kierowcy. Nie ma w tym nic dziwnego – nawet niedrogi wideorejestrator samochodowy jest w stanie nagrać każde zdarzenie na drodze w wysokiej jakości. Zapewnia to potwierdzenie o prawdziwych przyczynach incydentów na drogach i stanowi materiał dowodowy przy ewentualnej rozprawie sądowej.

Dobra kamera samochodowa nagrywa w wysokiej rozdzielczości – minimum HD (1280 x 720), a częściej Full HD (1920 x 1080). W połączeniu z odpowiednią soczewką gwarantuje to czytelny, wyraźny obraz umożliwiający rozpoznanie szczegółów – marek samochodów, numerów rejestracyjnych, twarzy i szczegółów ubioru kierowców. Ważna jest również dobra jakość nagrywanego dźwięku. Pozwala to uniknąć nieporozumień i daje pewność, że kamera samochodowa uchwyciła pełny obraz całej sytuacji. W naszej ofercie znajdziesz także podwójne kamery do samochodu – takie modele, wyposażone w 2 rejestratory, zabezpieczają zarówno przód, jak i tył pojazdu. Istnieją również warianty kamer samochodowych, które pełnią rolę lusterka wstecznego.

Ważnym elementem najlepszych wideorejestratorów jest wyświetlacz. Umożliwia on błyskawiczne odtworzenie materiału nagranego przez kamerę samochodową. Wyświetlacze w takich kamerkach czasem pełnią rolę ekranu dotykowego, za pomocą którego można sterować urządzeniem. Często ekrany wideorejestratorów mają również wbudowany głośnik.

Najpopularniejsze rejestratory jazdy są wyposażone w pamięć wewnętrzną lub wejście na zewnętrzną kartę pamięci. Pozwala to na zapis wielu godzin materiału. W przypadku zapełnienia pamięci nowe nagrania zajmują miejsce najstarszych, by kamera samochodowa zawsze była na posterunku.

Cenionymi opcjami kamer samochodowych są również funkcja parkingowa oraz funkcja ADAS. Ta pierwsza wybudza kamerę i włącza nagrywanie w momencie, gdy wykryje ruch lub wstrząsy podczas postoju na parkingu. Opcja ADAS automatycznie informuje kierowcę o zmianie pasa ruchu, a także o zbyt małej odległości od różnych elementów na drodze.

Należy jednak uważać na regulacje prawne. W Polsce korzystanie z kamer samochodowych jest w pełni legalne, jednak za granicą używanie wideorejestratorów może być zakazane. Tak jest na przykład w Austrii, gdzie korzystanie z kamer w samochodzie grozi mandatem.

Jeśli zastanawiasz się nad idealnym prezentem dla kierowcy, kamera samochodowa będzie strzałem w dziesiątkę!