Facebook Pixel
Płać tak jak lubisz w Overmax
Płać tak jak lubisz w Overmax

Tablety

Tablety stały się w ostatnich latach nieodłącznym towarzyszem wielu ludzi. Choć przewidywano, że tablety skończą jako chwilowy elektroniczny trend, urządzenia te zdobyły ogromną popularność, która nie słabnie mimo upływu lat. Użytkownicy doceniają mobilność i wydajność tabletów, ich wielofunkcyjność oraz wygodę obsługi. To dziś w pełni kompetentne komputery, potrafiące w zaskakująco wielu sytuacjach zastąpić laptopa lub nawet jednostkę stacjonarną.

Wybór tabletów na rynku jest ogromny. Z uwagi na dobre proporcje wydajności do wytrzymałości baterii oraz wydajności najpopularniejsze tablety to modele 7-calowe oraz 10-calowe. Liczba cali oznacza oczywiście przekątną ekranu tableta. Same ekrany przeszły przez lata długą drogę – niewygodną technologię oporową zastąpiono bardziej komfortowymi ekranami pojemnościowymi, dzięki czemu obsługa tableta nie wymaga korzystania z rysika.

Najpopularniejsze tablety korzystają z systemów Android, iOS oraz Windows. Odpowiednią wydajność i możliwość obsługi wielu aplikacji naraz umożliwia im odpowiednie zaplecze sprzętowe tabletów – 2-rdzeniowe lub częściej 4-rdzeniowe procesory, 4 gigabajty pamięci RAM i rozbudowana pamięć wewnętrzna, najczęściej rozszerzalna za pomocą kart microSD.

Najlepszy tablet to zaawansowane urządzenie, które umożliwia nie tylko przeglądanie internetu i oglądanie filmów. Współczesny tablet nadaje się do tworzenia i edycji tekstu, programowania, a nawet do obróbki grafiki i wideo. To również wydajne tablety dla graczy, które dzięki platformie Google Play umożliwiają dostęp do najnowszych gier. Dzisiejsze tablety mogą również służyć jako telefony z modemami 3G, 4G, a także obsługą LTE.

Warto wspomnieć także o tabletach edukacyjnych. To urządzenia specjalnie dostosowane dla młodych użytkowników, wyposażone w edukacyjne aplikacje i ułatwienia dostępu. Takie edukacyjne tablety wspomagają m.in. naukę języków obcych, tak ważnych w dzisiejszym świecie.

Tablety oparte o system Android od pewnego czasu muszą posiadać certyfikat Android GMS (Google Mobile Services). Taki certyfikat potwierdza, że tablet jest zgodny z wymaganiami określonej wersji systemu Android i zapewnia wydajną pracę przez długi czas.