Facebook Pixel
Płać tak jak lubisz w Overmax
Płać tak jak lubisz w Overmax

Plan na wiosnę! Przegląd dronów

Plan na wiosnę! Przegląd dronów

Wczesna wiosna inspiruje do nowych pomysłów na aktywności w plenerze. Spacerujesz? Biegasz? Jeździsz na rowerze? Chodzisz po górach? A może wspinasz się w skałkach? Jeśli chciałbyś zobaczyć to wszystko z lotu ptaka, nic prostszego! Skorzystaj z naszych dronów, których klasa C0 pozwala na obsługę bez uprawnień. Dzięki nim zrobisz niesamowite zdjęcia i filmy. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się:

 • Do czego warto wykorzystać drony Overmax?
 • Czym kierowaliśmy się przy ich produkcji?
 • Który dron wybrać, jeśli nie mamy doświadczenia w tym temacie?
 • Jaki dron jest najlepszy dla sportowca?
 • Na jakie parametry warto zwrócić uwagę, kupując drona?

Przygotuj się na wysokie loty, bo zaczynamy!

Nasze drony posiadają szereg praktycznych funkcji, które pozwalają na ujęcia z góry w wysokiej jakości. Wykorzystają je wszyscy amatorzy sportu, przyrody, filmu i fotografii. Sprzęt sprawdzi się także w nadzorach budowlanych i konserwatorskich oraz prospekcjach archeologicznych – dzięki zastosowaniu kamer 4K drony nagrywają obraz w rozdzielczości 4 razy większej niż kamera Full HD i aż 10 razy większej od HD. Tak dokładne ujęcia pomagają np. w wyznaczaniu miejsca na założenie wykopu archeologicznego, a także sprawdzają się w dokumentacji obiektów i zabytków podczas eksploracji. Kto jeszcze korzysta z naszych dronów? Dziennikarze — do relacji na żywo z wydarzeń i imprez kulturalnych, sportowych czy politycznych oraz geolodzy i geodeci, np. do wyznaczania działek. 

Drony Overmax – nasza idea

Na pytanie, czym jako marka nowoczesnych urządzeń elektronicznych kierujemy się w produkcji dronów, odpowiada Adrian Czyczyn, Product Manager marki Overmax: 

„Myśl wiodąca to dostarczenie dronów półprofesjonalnych, to znaczy – stosujemy rozwiązania techniczne jak w dronach profesjonalnych, tj. silniki bezszczotkowe, łączność GPS, funkcja FPV (odtwarzanie obrazu w czasie rzeczywistym), które umieszczamy w produkcie przystępnym dla początkującego operatora. Kamera o wysokiej rozdzielczości pozwala na zapis bezpośrednio na kartę pamięci. Ponadto nasi klienci doceniają wytrzymałość i łatwą obsługę dronów – ogół sterowania, responsywność, wyświetlacz”.

W obecnej ofercie dostępne są dwa modele dronów – Overmax X-Bee Drone Fold One i Overmax X-Bee Drone 9.5 Fold, których porównanie znajdziesz poniżej.

 

 

Nauka latania, czyli dron dla początkujących

X-Bee Fold One to model, z którego obsługą poradzi sobie każdy operator powyżej 14. roku życia. Do sterowania dronem nie są wymagane uprawnienia ani doświadczenie – wystarczy zapoznać się z instrukcją obsługi, zdać test na stronie ULC i można sięgnąć po kontroler. Kamera z modułem GPS pozwala na kilka ciekawych funkcji:

 • Follow me – w tym trybie dron automatycznie porusza się za operatorem z kamerą ustawioną w jego stronę;
 • Tap to fly – to możliwość wyznaczenia punktów na mapie, do których dron udaje się automatycznie, nagrywając całą trasę lotu.
 • Point of Interest – polega na wyznaczeniu punktu, wokół którego dron zacznie krążyć w wybranej przez Ciebie odległości.
 • Geo fence – to określenie obszaru na mapie, po którym dron może się poruszać.

Dron łączy się ze smartfonem za pomocą aplikacji M RC PRO na nowoczesnym, ultraszybkim paśmie 5G, co pozwala na podziwianie widoku z góry w czasie rzeczywistym i wybór najlepszych ujęć. Zasięg pracy to 300 metrów, czas lotu na zestawie baterii – do 15 minut.

Praca na wyższych obrotach z X-Bee Drone 9.5 Fold

Dwa razy więcej i zdecydowanie dłużej – drugi z naszych modeli, Overmax X-Bee Drone 9.5 Fold, rozszerza zasięg lotów do 600 metrów, pozwalając na 22 minut pracy na zestawie baterii. Zakres funkcjonalności pozostaje taki sam, ale ponadto otrzymujemy:

 • Zdalne sterowanie kamerą i zoom optyczny – to możliwość wykonywania jeszcze lepszych filmów i zdjęć;
 • Czujnik optyczny, który ułatwia sterowanie dronem na niskich wysokościach i w pomieszczeniach, stabilizując utrzymanie i pozycjonowanie wysokości;
 • Wygodną walizkę do transportu, która ułatwia bezpieczne przemieszczanie się z dronem.

Ten model to szybsza wersja Fold One, która świetnie sprawdza się do tworzenia relacji z wydarzeń sportowych i rejestrowania własnych rekordów.

Zdecydowany na drona?

W podsumowaniu wróćmy do parametrów, które według nas są najważniejsze przy wyborze drona. Na pewno jest to wytrzymała obudowa i bezpieczny mechanizm lądowania, który pozwoli na długotrwałe użytkowanie, kamera 4K z funkcją obrotu, a także wygodny panel sterowania – ergonomiczny kontroler z intuicyjnym wyświetlaczem. Ponadto podstawą jest duży zasięg i długi czas pracy. Zatem udanych lotów!    

 1. Overmax X-Bee Drone 9.5 Fold — dron

  879,99 PLN
  Ocena:
  100%
  Brak w magazynie