Facebook Pixel
Płać tak jak lubisz w Overmax
Płać tak jak lubisz w Overmax

Jak zabezpieczyć dom i mieszkanie przed włamaniami?

Jak zabezpieczyć dom i mieszkanie przed włamaniami?

 

Bezpieczny dom to spokojnie przespane noce i wyjazdy bez ograniczeń. Aby zadbać o jego ochronę, warto wykorzystać przewodowy lub bezprzewodowy zestaw do monitoringu, który jest łatwy w użyciu — nie wymaga specjalistycznej wiedzy podczas instalacji i świetnie sprawdza się w mobilnym charakterze. W poniższym artykule znajdziesz praktyczne wskazówki, jak zainstalować monitoring w twoim domu oraz nasze propozycje produktów, które polecają sami użytkownicy.

Zacznijmy od początku: jak działa kamera IP?

Kamera IP działa na zasadzie cyfrowego rejestratora obrazu i wymaga stabilnego połączenia z siecią o szybkiej prędkości. Dzięki temu zachowuje najwyższą jakość obrazu w czasie rzeczywistym do podglądu w aplikacji mobilnej. Co jest ważne podczas wybierania kamery wifi? 

 

  • Jednym z najważniejszych elementów konstrukcji jest jakość wyświetlanego obrazu oraz ilość klatek (co najmniej 25 na sekundę).
  • Ważny jest także zakres widzenia, wychwytywany przez kamerę IP.  Czym szerszy kąt, tym obserwator może widzieć większy obszar.
  • Specjalnie wbudowane sensory, wykrywające ruchome elementy, to cecha, dzięki której użytkownik może błyskawicznie reagować na aktualną sytuację przy jego posesji, bądź w jej wnętrzu. 
  • Funkcja trybu nocnego to kolejny element, który pozwala mieszkańcom czuć się bezpiecznie o każdej porze, umożliwiając wyraźną projekcję. 
  • Aplikacja mobilna do sterowania urządzeniem i kontroli bieżącej sytuacji to rozwiązanie, dzięki któremu można w szybki sposób dowiedzieć się, jak obszar wokół lub wewnątrz posesji wygląda na miejscu, będąc jednocześnie w innym mieście, kraju lub na innym kontynencie!
  • Zwróć uwagę na kartę pamięci sprzętu, która pozwoli na przechowanie niezbędnych danych. Jej wielkość stanowi o tym jak wiele informacji w postaci wideo jesteś w stanie przechować.
  • Ważne, aby sprzęt był dostosowany do warunków, w których będzie zainstalowany. Kamera zewnętrzna musi być wystarczająco wytrzymała i wodoodporna, aby w różnych warunkach pogodowych nie ulegała uszkodzeniom (takie urządzenie powinno spełniać normę IP66).

A potem: jak zamontować kamerę IP?

Montaż monitoringu nie jest skomplikowany i można go przeprowadzić w kilku, prostych krokach. Jak prawidłowo to zrobić? Aby maksymalnie wykorzystać potencjał zewnętrznej kamery IP, należy ją umieścić w dobrze widocznym miejscu, co pomoże zapobiec włamaniom. Z kolei umiejscowienie ich w wielu punktach, dodatkowo zwiększy poziom zabezpieczenia posesji przed nieproszonymi gośćmi w trakcie naszej nieobecności. Kamery powinny znajdować się w pobliżu drzwi i okien oraz obejmować ciągi komunikacyjne, po których włamywacz może się poruszać.

Krótka instrukcja bezprzewodowego montażu kamer monitoringu Overmax 

Prawidłowe działanie kamery wifi jest możliwe po wcześniejszej, bezprzewodowej lub przewodowej konfiguracji, którą zaprezentowaliśmy w specjalnie przygotowanych instruktażach wideo.

 

Po pierwsze, aby mieć możliwość lokalnego zapisu nagrań, należy umieścić kartę pamięci micro SD w slocie, który znajduje się w dolnej części głowicy pod osłoną.

 

Następnie należy podłączyć przewód zasilający, co uruchomi kamerę wifi — zacznie się ona obracać, a po upływie ok. 20 sekund będzie gotowa do dalszych ustawień.

 

W kolejnym kroku trzeba podłączyć urządzenie do sieci, zainstalować dedykowaną aplikację mobilną do obsługi, dodać odpowiedni sprzęt i wybrać konkretny model. Kolejne etapy konfiguracji aplikacji z kamerką wifi można poznać na specjalnym wideo.

Ostatni etap: po otrzymaniu kodu QR (wyświetli się na ekranie) należy go zeskanować za pomocą urządzenia mobilnego, najlepiej w odległości ok. 15-25 cm od soczewki kamery do monitoringu przez internet, pod kątem prostym, co powinno skutkować charakterystycznym dźwiękiem.

 

I to wszystko. Łatwe, prawda? Tylko kilka kroków dzieli Cię od zabezpieczenia posesji, firmy, wnętrza mieszkania lub domu. Istnieje możliwość montażu za pomocą przewodu, co jest równie szybkie i łatwe w wykonaniu, a instrukcję krok po kroku można znaleźć w filmiku poniżej.

Na sam koniec: jakie rodzaje kamerek IP są najlepsze? Autorskie propozycje od Overmax

Zestaw monitoringu do samodzielnego montażu znajdziesz w naszym sklepie Overmax. Projektujemy kompleksowe rozwiązania elektroniczne, ułatwiające codzienne życie. Wśród nich znajdują się praktyczne kamery IP, pozwalające na mobilną ochronę domu. Może być to pojedyncza kamerka wewnętrzna, zewnętrzna lub cały zestaw, dzięki którym możliwe będzie taktyczne rozmieszczenie urządzeń, a zmaksymalizowany zasięg widzenia pozwoli na ochronę posesji na najwyższym poziomie!

Poniżej kilka przykładów:

 

  • Wewnętrzna kamera IP Overmax Camspot 3.6 to nasz bestseller, który posiada funkcje, tj.: bezprzewodowa łączność z siecią, wysoka rozdzielczość Full HD, automatyczna detekcja ruchu, możliwość dwustronnej komunikacji i zapis nagrań na karcie pamięci. Sterowanie i przeglądanie materiałów to czynności, których można dokonywać na odległość — za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej Overmax Control. Sprzęt sprawdzi się także w charakterze niani elektronicznej do opieki nad dzieckiem.
  • Zewnętrzna kamera IP Overmax Camspot 4.9 to nieco bardziej zaawansowany model, który cieszy się równie wysokim powodzeniem wśród użytkowników. Spełnia normę IP66, co pozwala na bezpieczne stosowanie jej na zewnątrz. Jest to urządzenie, które oferuje dwustronną komunikację, wykrywa ruch i umożliwia podgląd kolorowego obrazu na żywo (także w nocy) — za pomocą komputera, tabletu lub smartfonu. Co więcej, opcja obrotu głowicy w zakresie 350 stopni w poziomie i 90 stopni w pionie oraz 85-stopniowy kąt widzenia to funkcjonalności, dzięki którym obserwacja terenu jest bardzo dokładna.
  • Zestaw do monitoringu Overmax Camspot NVR 4.0 to kompleksowe rozwiązanie, które pozwala na obsługę 4 kamer, jednak zestaw można wzbogacić aż do 8 (wybierając kamery Camspot NVR Single). Wysoka jakość, kompresowanego obrazu, pozwala na bieżące monitorowanie posesji z wielu miejsc naraz, za sprawą szerokiego kąta widoczności. Co więcej, zaawansowana technologia podczerwieni pozwala na rejestrację czytelnego obrazu nawet w całkowitej ciemności. Główną zaletą tego rozwiązania jest wykorzystanie tylko jednego pasma łączności wifi (nawet przy 8 kamerach na raz). Jak to się dzieje? Zestaw kamer Camspot łączy się  z siecią jedynie za pomocą rejestratora (przewodowo lub bezprzewodowo), przez co sprzęt wykorzystuje jeden slot, nie obciąża sieci i nie blokuje dostępu do niej.

Podsumowanie — kamery IP w strefie Smart&Safe od Overmax

Liczne zalety, łatwość w instalacji i nieograniczony dostęp do bezpieczeństwa — to cechy, które posiadają kamery IP Camspot Overmax, oferujące kompleksowe rozwiązania w zakresie inteligentnego i bezpiecznego domu. Każdy, kto potrzebuje takiego zabezpieczenia, powinien poznać nasze funkcjonalne kamery IP. Zapraszamy!