Facebook Pixel
Płać tak jak lubisz w Overmax
Płać tak jak lubisz w Overmax

3 pomysły na prezent dla kierowcy na Święta

3 pomysły na prezent dla kierowcy na Święta

Święta już na horyzoncie i zaczynasz myśleć o prezentach dla najbliższych, jednak brakuje Ci pomysłu? Najlepiej, gdyby podarunek był spersonalizowany i zarazem przydatny. Jeśli osoba, dla której szukasz prezentu, jest posiadaczem auta, lub niedługo nim będzie, warto zadbać o dodatkowe gadżety, które zadbają o jej bezpieczeństwo oraz ułatwią prowadzenie.

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na prezenty dla kierowcy – zarówno tego doświadczonego, jak i początkującego.

Wideorejestrator

Kamera samochodowa to doskonałe urządzenie, które przyda się każdemu kierowcy. Niejednokrotnie taki wideorejestrator pomógł w rozstrzygnięciu sprawy dotyczącej kolizji lub wypadku samochodowego. Urządzenie będzie też doskonałym prezentem dla osób, które uwielbiają dokumentować przebieg trasy oraz wspomnienia z wycieczek. Wybierając na prezent kamerę samochodową, możesz być pewien, że jest to podarunek, który będzie przydatny o każdej porze roku.

Wiele kamer posiada specjalną funkcję WDR, która analizuje naświetlenie obrazu i zmienia jego wartości tak, aby nagrania były bardzo dokładne i szczegółowe niezależnie od pory dnia i pogody. Warto zwrócić też uwagę na to, by urządzenie posiadało czujnik G-sensor. Jest on odpowiedzialny za zabezpieczenie nagrań przed usunięciem lub nadpisaniem w przypadku zderzenia, czy kolizji.

Niektóre wideorejestratory pozwalają także na rejestrację dźwięku, jeśli posiadają wbudowany mikrofon, co może okazać się niezwykle przydatne podczas wielu sytuacji. Dobrze ceniona jest też funkcja ADAS, która informuje kierowcę podczas jazdy o zbyt bliskiej odległości od krawężnika lub o zmianie pasa ruchu.

Święta to idealny moment by zadbać o bezpieczeństwo najbliższych, dlatego wybierając kamerę samochodową, sprawisz bliskiej osobie zarówno pożyteczny, jak i oryginalny, spersonalizowany upominek. Dodatkowo można uzupełnić prezent o kartę pamięci, która pozwoli na wielogodzinny zapis nagrań. Większość kamer posiada specjalne wejście na nie, a gdy materiał zapełni kartę, nowy będzie nadpisywany.

Alkomat

Okazji do skosztowania trunków wysokoprocentowych jest wiele. O wiele ciężej jest stwierdzić, po jakim czasie możemy już usiąść za kółkiem i rozpocząć trasę, gdyż wpływa na to wiele czynników, które mogą doprowadzić do zatrzymania przez policję lub nawet wypadku. Dobry alkomat pozwala jednak uniknąć takiej sytuacji, więc wybierając go na prezent, zadbasz o bezpieczeństwo nie tylko kierowcy, ale i pasażerów.

Warto zwrócić uwagę na rodzaj alkomatu, który może się różnić stopniem dokładności oraz mobilnością. Najbardziej kompaktowe są alkomaty półprzewodnikowe oraz elektrochemiczne. Te drugie gwarantują dużą dokładność pomiaru i często są wybierane przez policję do kontroli trzeźwości kierowców. Pamiętając o regularnych kalibracjach urządzenia, alkomat potrafi zachować długą żywotność oraz dokładną precyzję pomiaru. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że można go zabrać ze sobą wszędzie, wkładając do torebki, plecaka lub trzymając w samochodzie.

Wykonanie pomiaru trwa zazwyczaj zaledwie chwilę, która może zaważyć na bezpieczeństwie kierowcy i pasażerów. Warto pamiętać, że w Polsce prawo wobec nietrzeźwych kierowców jest szczególnie restrykcyjne i w przypadku wychwycenia takiej osoby, grożą mocne kary, które mogą skończyć się nawet utratą prawa jazdy oraz aresztem. Chcąc uniknąć takiej sytuacji, warto wykonać pomiar alkomatem. Większość z tych dostępnych na rynku posiada też dodatkowe ustniki załączone do zestawu, które pozwalają na zachowanie wszelkich środków higieny.

Smartwatch

Kolejnym ciekawym prezentem dla kierowcy na Święta jest smartwatch, które sprawdzą się zarówno w życiu codziennym, w pracy oraz dla osób interesujących się sportem. Najważniejszą funkcją tych elektronicznych zegarków, która przyda się podczas prowadzenia auta, jest ich współpraca ze smartfonami. Część smartwatchy posiada funkcję gestów, dzięki czemu kierowca może skupić wzrok na drodze i jednym ruchem ręki odebrać połączenie, zakończyć je, a nawet kontrolować odtwarzaną muzykę z telefonu. Zegarki posiadające wbudowany głośnik oraz mikrofon pozwalają też na rezygnację z niewygodnych zestawów głośnomówiących.

Chcąc sprawić najbliższej osobie coś więcej niż gadżet samochodowy, smartwatch nada się idealnie. Funkcjonalny system powiadomień i szybki dostęp do wielu aplikacji pozwala wszystko mieć pod kontrolą. Zegarek pokazuje też aktualną pogodę, wyświetla powiadomienia z mediów społecznościowych, maili a także informuje o zaplanowanych spotkaniach. Co więcej, dbając o swoje zdrowie, wiele smartwatchów wyposażonych jest w ciśnieniomierz i optyczny pulsometr, dzięki któremu można sprawdzić swój puls oraz ciśnienie.

 1. Smartwatch Overmax Touch 2.6 Silver

  249,00 PLN
  Ocena:
  80%
  Brak w magazynie
 2. Smartwatch Overmax Touch 2.6 Black

  249,00 PLN
  Ocena:
  100%
  Brak w magazynie

Jest to też idealne urządzenie do pomiarów zdrowotnych oraz świetnie sprzyja miłośnikom sportu – kontrolowanie statystyk treningowych oraz przebiegu trasy (wbudowany moduł GPS) jest niezwykle prosta. Niektóre z tych elektronicznych zegarków są wodoodporne i nadają się też doskonale na basen. Kto wie, może smartwatch będzie też świetna motywacja do tego, by rozpocząć przygodę ze sportem?